Komunikat nr 2 wójta Gminy Czerwonak w sprawie zagrożenia wystąpienia wirusa COVID -19 na terenie gminy Czerwonak 11.03.2020

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Czerwonak!

Gmina Czerwonak, podobnie jak 2,5 tysiąca innych samorządów, stoi przed wyzwaniami związanymi z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej spowodowanej wirusem COVID -19 w Polsce. Pragnę poinformować Państwa i uspokoić, że w chwili obecnej na terenie Gminy Czerwonak nie zanotowano żadnego przypadku zarażenia osoby koronawirusem. Sytuacja, w której się znajdujemy stanowi poważne wyzwanie dla wszystkich służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej gminy. 10 marca powołany został zespół ds. koordynacji działań związanych z zagrożeniem wystąpienia wirusa COVID-19 na terenie Gminy Czerwonak, który na bieżąco monitoruje sytuację w gminie, pozostaje w kontakcie z właściwymi służbami oraz w pełnej gotowości i dyspozycyjności.

Informuję, że zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej szkoły, przedszkola i żłobki w naszej gminie zostaną zamknięte od poniedziałku 16 marca na okres 2 tygodni. Do piątku 13 marca w szkołach i placówkach oświatowych prowadzone będą dyżury dla tych dzieci, które nie mają zapewnionej opieki. Rodzicom dzieci poniżej 8. roku życia na okres 14 dni będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19.